2020-as VIP Horgász Univerzum Kupasorozat – Method forduló

2020 VIP HORGÁSZ UNIVERZUM KUPASOROZAT – ELSŐ FORDULÓ

Szervező : Horgász Univerzum Kft. – Gréczi Zoltán zoleg +36-20-619-0641

Verseny időpontja: 2020.04.19.

Helyszín: Villantó Horgásztó (Délegyháza)

Horgászati módszer: Method feeder

Verseny lebonyolítása

•        6:30-tól sorsolás és helyek elfoglalása
  •        7:00-7:30 felkészülés
  •        7:30-15:30-ig verseny (8 óra)
  •        16:00-tól eredményhírdetés

A versenyen való nevezés/részvétel feltétele

• Horgász Univerzum VIP tagság megléte.
  • A nevezési díj befizetése személyesen a Horgász Univerzumban (Nevezés: 2020.04.16. 12:00-ig lehetséges). A jelentkező a nevezési lap aláírásával elfogadja a Villantó Horgásztó-, valamint a horgászverseny szabályzatát, és a verseny ideje alatt be is tartja azt.
  • Érvényes állami jegy megléte és felmutatása a helyhúzásnál szükséges.

Szabályok

• Kizárólag method kosár használata lehetséges (pl: Flat kosár)! Bordás-, vagy (open-end) feeder kosár használata TILOS!
  • Etetni is csak a felszerelésként használt method kosárral szabad!
  • Csak monofil zsinór használható!!!
  • Fonott zsinór használata TILOS (horog előkeként is!!!).
  • Dobóelőke használata TILOS (kónuszos zsinór is!!!).
  • A method kosarat csúszóra kell kötni, tehát tilos felül megütköztetni! (Elhagyós szerelék használata kötelező!!!).
  • A kosár aljától számítva maximum 15 cm hosszú lehet az előke (azaz a horog legalsó része és a method kosár alja között maximum 15 cm lehet a legnagyobb távolság).
  • A versenyen egy bottal, azon egy horoggal felszerelt készséggel lehetséges a horgászat, de tartalékként bármennyi rendelkezésre állhat! Kérnénk a nem használt botokat úgy elhelyezni, hogy azok ne keltsék több bot használatának gyanúját!
  • Felhasználható etetőanyag:

6 kg etetőanyag (bekevert állapotban), vagy szemes anyag és 0,5 liter élő anyag (csonti, giliszta, szúnyoglárva, stb…)

• Versenyzőnként minimum 3m-es sűrű szövésű versenyszák és 1 db pontyzsák megléte kötelező! A kifogott halat földre lerakni szigorúan TILOS, így pontybölcső vagy pontymatrac (amik a tavon is bérelhetőek) használata kötelező. Kivétel ez alól, azon versenyzők akik, versenyládán ülve is meg tudják oldani a hal biztonságos versenyszákba helyezését!!!
  • A horgász ezen eszközök hiányában nem versenyezhet!
  • Egy pontyzsákban 1 db hal tárolható!
  • Sebfertőtlenítő használata kötelező!!!
  • Egy versenyszákban maximálisan 25 kg hal tárolható. Ha 25 kg-nál több hal van egy szákban, a 25 kg feletti súly nem kerül beírásra.
  • A halakkal való kíméletes bánásmód kötelező!
  • Minden szektorban lesz szektorbíró/mérlegelő és minimum óránként lesz mérlegelés!
  • 5 kg feletti pontyokat, az amurokat, és a tokokat azonnal mérlegelni kell és felügyelet mellet kíméletesen vissza kell engedni!!!
  • A szektorbíró véletlenszerűen ellenőrizni fogja a használt készséget, és az etetőanyag limitet!!!
  • Megkérnénk Mindenkit, hogy ügyeljen a horgászhelyek tisztaságára, rendezettségére, és annak fenntartására!
  • Igyekezzünk a versenytársak horgászatát segíteni, és nem pedig zavarni azt. Felmerülő gond, vagy probléma esetén, jelezzétek azt a szektorbírónak.
  • Kívülről akasztott (úgynevezett “kantáros”) hal nem számít bele a fogott súlyba. Az így megakasztott halat jelezni kell a szektorbírónak, és kíméletesen vissza kell engedni.
  • A hal kiemelésére sűrű szövésű merítőszák használható. Damilos merítőszák használata TILOS!

A szabályok be nem tartása a versenyző azonnali kizárását vonja maga után!!!

A vétkes horgásznak a horgásztó területét a leggyorsabban el kell hagynia!!!

A VIP Horgász Univerzum Kupasorozat 4 fordulós, amiből 1 fordulót lehet kihagyni. A Kupasorozatban minden értékelhető fogás beleszámít, de csak azok lesznek értékelve, akik legalább három versenyen részt vettek.

Díjazás:

• Szektoronként (minimum 10 fő/szektor) az 1. 2. és 3. hely kerül díjazásra.
  • Az abszolút győztesek (1. 2. 3. hely), a verseny alatt legtöbb súlyú halat kifogók kerülnek díjazásra.
  • Versenyenként a legnagyobb halat fogó versenyző is díjazásba részesül.
  • A Kupasorozat végén az első hat értékelhető versenyző a negyedik verseny végén külön díjazásban részesül…

• Nevezési díj: 8000 Ft/ fő (Ami tartalmazza a napijegyet, reggelit + egy tál meleg ételt a verseny végén, díjazást)